Biuro Obsługi Klienta:
801 626 666
BEZPŁATNE WEBINARIUM
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Jak uporządkować polski system emerytalny?

22.03.2023 r.

10:00-11:30

ZAPISZ SIĘ

Premiera raportu „Emerytury wolności”

W programie m.in.:

  • Dlaczego wcześniej przeprowadzone reformy
    i zmiany systemu emerytalnego nie spełniły oczekiwań?
  • Jakie są główne słabości polskiego systemu emerytalnego?
  • Dlaczego trzeba zlikwidować przywileje branżowe?
  • Czy powszechny system emerytalny musi być tak skomplikowany?
  • Co zniechęca przyszłych emerytów do części kapitałowej systemu?
  • Dlaczego dwa filary będą lepsze niż trzy?
  • Jak zapewnić uczestnikom systemu więcej równości
    i więcej elastyczności?
  • Jakich efektów reformy powinniśmy oczekiwać?
  • Prezentacja raportu WiseEuropa pt. „Emerytury wolności”

Reformy systemu emerytalnego, ze względu na swą doniosłość społeczną i makroekonomiczną, należą do tych, które najtrudniej przeprowadzić. Są jednak w Polsce niezbędne, jeśli ma zostać zapewnione bezpieczeństwo ekonomiczne emerytów, stabilność finansów publicznych, a także właściwe wsparcie rynku kapitałowego i rynku pracy.


Brak równowagi pomiędzy zasobami a potrzebami to zasadniczy problem polskiego systemu emerytalnego w obecnym kształcie. Modyfikacje reformy z 1999 r., zamiast korygować i wzmacniać system, przyczyniały się raczej do jego stopniowego rozstrajania się i narastającego oddalania od stanu równowagi.


Budowa w Polsce dojrzałego systemu emerytalnego, zdolnego do stabilnego działania w horyzoncie najbliższych kilku dziesięcioleci, wymaga kompleksowej reformy, która przywróci mu konieczną równowagę.


Dlaczego dwa filary, powszechność uczestnictwa i wolność wyboru wieku przejścia na emeryturę powinny odpowiedzieć na główne wyzwania i bolączki tego systemu, wyrównując prawa i obowiązki wszystkich ubezpieczonych? – o tym opowie dr Maciej Bukowski, Prezes WiseEuropa i współautor raportu w rozmowie z dr. Antonim Kolkiem.

OPIS WEBINARIUM
EKSPERCI
Doktor nauk ekonomicznych, Prezes WiseEuropa. Pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2006-2013 prezes fundacji IBS. Jest współautorem wielu polskich dokumentów strategicznych (m.in. Plan Hausnera, Polska 2030 – wyzwania rozwojowe, Długookresowa Strategia Rozwoju Kraju do roku 2030 (Polska 2030 – trzecia fala nowoczesności). Kierownik projektów oraz licznych komentarzy i artykułów prasowych dotyczących między innymi makroekonomii, polityki energetycznej, innowacyjności, systemu emerytalnego czy rynku pracy.
Maciej Bukowski
Antoni Kolek
Doktor nauk społecznych w zakresie nauk o polityce publicznej. Prezes Zarządu Instytutu Emerytalnego, of Counsel w Kancelarii Wojewódka i Wspólnicy, wykładowca akademicki. Autor programu Porozmawiajmy o emeryturze w telewizji Gazety Finansowej. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z zarządzaniem i daninami publicznymi. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu badań naukowych i analiz. Jest autorem ponad 100 artykułów i opracowań poświęconych zagadnieniom ubezpieczeń społecznych, demografii, rynku pracy oraz przedsiębiorczości.

PROWADZĄCA

Kierownik gazetaprawna.pl, dziennikarka i redaktorka
Lidia Raś
SZCZEGÓŁY ORGANIZACYJNE
Spotkanie rozpocznie się o godz. 10:00
Osoby, które zapiszą się na spotkanie, dzień przed otrzymają mail z linkiem do transmisji
W trakcie trwania spotkania będzie możliwość zadawania pytań
Minimalne wymagania sprzętowe: Procesor 1.4GHz Intel® Pentium® 4 i wyżej. Pamięć operacyjna RAM 512MB (1GB zalecane) dla Windows 7 lub Windows 8. System Operacyjny WIN98, WIN2000, WIN XP, WIN XP PRO i inne systemy operacyjne. Microsoft Internet Explorer 8 lub nowszy; Windows Edge browser; Mozilla Firefox; Google Chrome. Adobe® Flash® Player 13.0+ Video PC: karta graficzna min. 8 MB pamięci. Dźwięk PC: karta dźwiękowa. Łącze Internetowe 512Kbps (zalecane połączenie przewodowe).
INFORAKADEMIA
To największa na rynku baza specjalistycznej, codziennie aktualizowanej wiedzy opracowanej przez ekspertów praktyków,
w formie wideoszkoleń, wideoporad i webinariów. Idealny sposób na uzupełnienie wiedzy o zmianach w prawie
FORMULARZ ZAMÓWIENIA
Zamawiam uczestnictwo w webinarium:
Jak uporządkować polski system emerytalny?
Termin: 22.03.2023 r., godz. 10:00-11:30
Podanie danych i wyrażenie zgód jest dobrowolne, ale konieczne, aby wziąć udział w bezpłatnym webinarium.

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest INFOR PL S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul.Burakowskiej 14 (dalej: Infor). Kontakt jest możliwy korespondencyjnie – na podany adres siedziby lub e-mailowo: bok@infor.pl.

Dane zamawiającego
Podanie danych i wyrażenie zgód jest dobrowolne, ale konieczne,
aby wziąć udział w bezpłatnym webinarium.

W przypadku jednoosobowych działalności gospodarczych w rozumieniu CEiDG oraz konsumentów w rozumieniu Regulaminu akcji promocyjnej webinarium wpisz „nie dotyczy”.

W przypadku jednoosobowych działalności gospodarczych w rozumieniu CEiDG oraz konsumentów w rozumieniu Regulaminu akcji promocyjnej webinarium wpisz „nie dotyczy”.

regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.

© INFOR PL Spółka Akcyjna

© INFOR PL Spółka Akcyjna