Biuro Obsługi Klienta:
801 626 666

Klasyfikacja budżetowa
wydatków bieżących

ZAPISZ SIĘ
BEZPŁATNE WEBINARIUM
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

09.07.2020 r.

10:00-11:00

Problemy w praktyce

OPIS WEBINARIUM

Program webinarium:

  • Przepisy prawa materialnego jako podstawa klasyfikowania wydatków - problemy praktyce.
  • Czym się kierować w przypadku rozbieżności pomiędzy umową a fakturą?
    w tym: skuteczność procedur kontroli wewnętrznej a rzetelność ewidencji rachunkowej jednostki.
  • Wydatki na zakup pieczątek (zakup na zamówienie). Zasady klasyfikowania a wyjaśnienia organów kontroli i nadzoru.
  • Sprzeczne interpretacje w zakresie stosowania klasyfikacji budżetowej - jak sobie z tym radzić w codziennej pracy?
  • Odpowiedzi na pytania uczestników webinarium
ZAPISZ SIĘ

Spotkanie ma na celu zaprezentowanie najbardziej problematycznych kwestii związanych ze stosowaniem klasyfikacji budżetowej. Uczestnik pozna źródła tych problemów oraz sposoby radzenia sobie z nimi w pracy codziennej działu księgowości. Wiedza w ten sposób uzyskana może być wykorzystana w obronie przed formułowania zarzutów o nieprawidłowym klasyfikowaniu wydatków przez audytorów i kontrolerów.Prawidłowość stosowania klasyfikacji budżetowej jest niezbędna dla zachowania wiarygodności sprawozdań budżetowych, a wiarygodność ta jest między innymi cechą skutecznie funkcjonującej kontroli zarządczej i wymagana przepisami art. 68 ustawy o finansach publicznych.

  • Treść ekonomiczna wydatku a forma jego poniesienia - czym się kierować? Zasada ogólna na tle przykładów praktycznych, w tym:
  • wydatki na naprawy i remonty - faktury jedno i wielopozycyjne,
  • różnice w ewidencji.
KORZYŚCI DLA UCZESTNIKÓW WEBINARIUM
Osoby uczestniczące w webinarium mają możliwość zadawania pytań.
Materiał szkoleniowy będzie można pobrać w trakcie trwania webinarium.
Uczestnicy webinarium otrzymają maila z linkiem do retransmisji, materiałami szkoleniowymi.
Doktor nauk ekonomicznych, specjalista w zakresie zarządzania publicznego, kontroli zarządczej i rachunkowości budżetowej. Doświadczony główny księgowy jednostek sektora finansów publicznych, szkoleniowiec i wykładowca akademicki
PROWADZĄCY
Ireneusz Rosiek
SZCZEGÓŁY ORGANIZACYJNE
Webinarium odbędzie się 9 lipca 2020 r. o godz. 10.00 i zakończy się o godz. 11.00. Będzie złożone z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinarium jest przeznaczone do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie.
Osoby, które zakupią webinarium, dzień przed szkoleniem otrzymają w osobnym mailu link, pod którym odbędzie się webinarium. Ponowne przypomnienie przyjdzie na ok. 30 min. przed startem transmisji.
W trakcie trwania webinarium jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z tematem webinarium i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Ekspert odpowie na jak największą ich ilość.
Minimalne wymagania sprzętowe: : Procesor 1.4GHz Intel® Pentium® 4 i wyżej. Pamięć operacyjna RAM 512MB (1GB zalecane) dla Windows 7 lub Windows 8. System Operacyjny WIN98, WIN2000, WIN XP, WIN XP PRO i inne systemy operacyjne. Microsoft Internet Explorer 8 lub nowszy; Windows Edge browser; Mozilla Firefox; Google Chrome. Adobe® Flash® Player 13.0+ Video PC: karta graficzna min. 8 MB pamięci. Dźwięk PC: karta dźwiękowa. Łącze Internetowe 512Kbps (zalecane połączenie przewodowe).
INFORAKADEMIA
Retransmisja webinarium wzbogaci zasoby Platformy INFORAKADEMII. Dlatego jeśli zaplanowany termin webinarium nie odpowiada Tobie, polecamy zakup dostępu do Platformy INFORAKADEMII (www.inforakademia.pl). Znajdziesz na niej nie tylko retransmisję tego webinarium, ale również 3 tys. materiałów wideo dla Księgowych i Kadrowych. WWśród ostatnio dodanych materiałów są m.in.: Biała lista podatników VAT – uproszczenia od lipca 2020, JPK_VAT w nowej formie, cykl 15 szkoleń dotyczących zagadnień związanych z pandemią koronawirusa i rozwiązań kolejnych tarczy antykryzysowych (zarówno z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń, jak i podatków), Koszty w firmie 2020, Ulga B+R, PPK w praktyce, Umowy zlecenia 2020.
Dostęp do Platformy INFORAKADEMIA.PL już od 99 zł miesięcznie w ofercie kwartalnej - SKORZYSTAJ
ORGANIZATOR WEBINARIUM
Partnerzy webinarium:
FORMULARZ REJESTRACJI
FORMULARZ REJESTRACJI
FORMULARZ REJESTRACJI

WEBINARIUM

Nowelizacja egzekucji
podatków gminnych

SPRAWDŹ

04.08.2020 r.

12:00-13:00

WEBINARIUM

Koszty używania samochodów w firmie

Objaśnienia MF i tarcza antykryzysowa

SPRAWDŹ

18.05.2020 r.

10:00-11:00

© INFOR PL Spółka Akcyjna