Biuro Obsługi Klienta:

801 626 666

Praktyczny poradnik, a w nim aż 159 pytań i odpowiedzi

Tarcza antykryzysowa dla firm i pracowników

Pobierz bezpłatnie

Dowiesz się jaką pomoc otrzymają firmy, pracownicy, zleceniobiorcy, samozatrudnieni. Omawiamy wszystkie rozwiązania wynikające z pakietu ustaw!

Partnerzy wydania:

  • Zwolnienie z ZUS
  • Ulgi i odroczenia podatkowe
  • Dopłaty do pensji
  • Świadczenie postojowe
  • Elastyczny czas pracy
  • Kredyty i pożyczki dla firm
FORMULARZ
Pobieram bezpłatnie poradnik w wersji PDF

Tarcza antykryzysowa dla firm i pracowników

w 159 pytaniach i odpowiedziach


Pakiet ustaw nazwanych tarczą antykryzysową już obowiązuje. Na nowe regulacje biznes czekał z wyjątkową niecierpliwością. Teraz liczy, że po szybkim zastosowaniu przyjęte rozwiązania będą realnym wsparciem dla firm, których sytuacja pogarsza się z każdym dniem w związku z epidemią COVID-19. Na pierwszy rzut oka zapisy zawarte w tarczy nie wyglądają najgorzej: możliwość skorzystania z dofinansowania, pożyczek, gwarancji, ulg i prolongaty terminów. Ale po szczegółowej analizie pojawiają się problemy i wątpliwości. Oczywiście trudno oczekiwać wysokiej jakości legislacji, gdy prawo jest tworzone pod presją czasu. Niemniej jednak towarzysząca nowym regulacjom liczba uchybień, a nawet ewidentnych błędów, rozmiar niepotrzebnej biurokracji czy wreszcie rozległość pól do różnorodnych interpretacji muszą niepokoić.


Poradnik przygotowany w formie pytań i odpowiedzi z pewnością nie rozwieje wszystkich wątpliwości firm i pracowników. Wraz z praktyką stosowania nowych przepisów, pojawią się kolejne. Mamy jednak nadzieję, że pomożemy wyjaśnić choć kilka z nich. Zastrzegamy także, że mogą pojawić się odmienne interpretacje od tych przedstawionych w dodatku.

© INFOR PL Spółka Akcyjna